Genç mühendisler için eğitim ve kariyer bültenleri başlıyor

Mühendishane projesi vasıtasıyla öğrencilerle her bir araya geldiğimizde, konu kaçınılmaz bir şekilde eğitim ve kariyer planlamasına geliyor. Öğrencilerin ve genç mühendislerin bu konuya büyük önem vermeleri elbette oldukça anlaşılabilir bir şey. Ama ne yazık ki bugüne  kadar bu konuda öğrencilere yardımcı olacak bir proje yaratabilecek fırsatı bulmam mümkün olmamıştı. Nihayet Nisan 2020 itibariyle eğitim ve kariyer planlaması alanında da bir projeye adım atıyorum.

bulten

Bültenlerin amacı oldukça basit: Mühendislik öğrencileri ve yeni mezun genç mühendislerin dünyanın güncel durumuyla uyumlu eğitim ve kariyer planları yapmalarına yardımcı olmak.

Bu her ne kadar buraya yazması basit bir amaç olsa da, siz de takdir edersiniz ki layığıyla yapması o kadar kolay bir iş değil. Ancak Mühendishane ve Dökümhane gibi teknik eğitim veren platformları hayata geçirdikten sonra, artık eğitim ve kariyer planlaması, güncel iş yapış biçimleri ve öğrencilerin güncele nasıl adapte olabilecekleri üzerine bir proje yapmanın da zamanı geldi diye düşünüyorum. Çünkü oyunun kurallarını bilmiyorsanız, ne kadar iyi bir oyuncu olduğunuz pek bir anlam ifade etmiyor.

Üniversitede kendi mesleğinizin akademik tarafı konusunda iyi bir eğitim alıyor olsanız da, sektörleri tanımadan, imalat ve mühendislik dünyasının nasıl çalıştığını kavramadan kendinizi bu dünyaya ait hissedebilmeniz ve yolunuzu bulabilmeniz kolay değil. Bu bültenlerin amacı size işin bu tarafını anlatmak: Bir ömür boyu sürecek eğitim ve kariyer yolculuğunuzu nasıl yönetebileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için eğitim ve kariyer planlamasına yönelik tavsiyeler, günceli yakalamanıza yardımcı olacak haber, blog bağlantıları, şirketlerin güncel çalışmalarından haberler, kitap tavsiyeleri, e-eğitim duyuruları ve çok daha fazlasını Mühendishane bültenlerinde bulacaksınız.

Ücretsiz abone olmak ve bültenleri takip etmek için Muhendishane.net adresiniz ziyaret edebilirsiniz.