Tartışma platformu tekrar yayında!

Bu projeyi yakından takip edenler biliyordur: Mühendishane tartışma platformunu gelen sorulara yanıt verecek zamanı bulmakta zorlanıyor olmam nedeniyle 2019 senesinin Mayıs ayında kapatmak durumunda kalmıştım. Yayında kaldığı 2013-2019 seneleri arasında bildiğim kadarıyla malzeme bilimi ve mühendisliği alanında en kapsamlı Türkçe forum sayfası olarak varlığını sürdüren bir sayfa olmuştu.

tartisma

Malum Covid-19 gündemi nedeniyle, Mühendishane tartışma platformunu bugün itibariyle tekrar devreye alma kararı aldım. Toplumun büyük bir çoğunluğu gibi öğrencilerin de evlere bir anlamda hapsolduğu ve öğrenimlerini evde sürdürmek durumunda kaldıkları bu dönemde, öğrenciler üniversitede olduğu gibi hocalarıyla ya da bölüm asistanlarıyla düzenli görüşebilme ve sorularını aktarabilme fırsatı bulamıyorlar. Böyle bir süreçte Mühendishane’nin tartışma sayfasını daha fazla kapalı tutmak açıkçası biraz bencillik gibi görünmeye başladı.

Sonuç olarak Mühendishane’nin tartışma sayfası tekrar açılmıştır. Umarım bu süreçte eğitiminize bir nebze olsa destek verebilir. Eskiden olduğu gibi sizlerden ricam ödev ya da sınav sorusu gibi taleplerinizi bu platforma taşımamanız. Bu tür taleplere yanıt vermeyi doğru bulmuyorum.

Belki “sınav sorusunu nasıl soralım” diye düşünenler olabilir: Bu platform, sınav sırasında soru yazıp, “hocam sınavdayım acil cevap lazım” şeklinde talepler bile gördü zamanında. Komik ama gerçek. Bu hikayeleri derleyip anlatsam belki başlı başına bir blog yazısı çıkacak ortaya ama onu da başka bir zamana bırakalım.

Sonuç olarak tartışma platformu Muut üzerinde tekrar yayındadır. Yukarıdaki ana menü üzerinde Forum bağlantısından ya da bu bağlantı üzerinden platforma ulaşabilirsiniz.