Son bülteni okudunuz mu?


Mühendishane bültenlerinde detaylı ve kapsamlı şirket analizleri yapacağız.

Çünkü bir teknolojinin gücü ve başarısı sadece teknikle açıklanamaz.

Bir teknolojinin kabul görüp yaygınlaşabilmesi için teknolojiyi üreten şirketin birçok konuda doğru karar alabilmesi gerekir: Teknolojinin kullanıcıya nasıl sunulduğu, sınırlarının nasıl tasarlandığı, nasıl bir tedarik kurgusuyla üretildiği, nasıl pazarlandığı gibi birçok karar, teknolojinin kimliğini şekillendirir. Aynı teknik altyapı üzerine inşa edilen iki teknoloji birbirinden apayrı nitelikler sergileyebilir: Biri hiçbir varlık gösteremezken, bir diğeri büyük bir başarıya dönüşebilir. Biz mühendislik eğitiminde işin bu tarafını gözden kaçırıyoruz: Teknoloji sadece teknikten ibaret değildir.

Diğer 8.367 aboneye katılın
Kuvvetli bir teknik altyapısı olan Google Glass, piyasa gerçekleriyle temas eder etmez yok olan teknolojilere güzel bir örnektir.

Abone olun!

Her bültende günümüzün önemli bir teknolojisini bir şirket üzerinden derinlemesine analiz edecek ve kendi meslek hayatımıza aktarabileceğimiz mesajları gün yüzüne çıkaracağız. Bültenler yayımlandığında bir bildirim almak için e-posta aboneliği yaptırabilirsiniz.

Diğer 8.367 aboneye katılın


Bir sonraki bülten

Terrapower, ya da medyada bilinen adıyla Bill Gates’in nükleer enerji şirketi bir sonraki bültenin konusu olacak.

2022 senesinin sonuna doğru yaklaşırken gündemin en sıcak ve tartışmalı konularından bir tanesi enerji. Enerjinin en tartışmalı cephesi ise nükleer. Bu teknolojiye dair olumlu ve olumsuz tüm önyargılarımızı bir kenara bırakıp, bir sonraki bültende Terrapower üzerinden nükleer enerjinin potansiyelini ve tehlikelerini değerlendireceğiz.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden birini kuran Bill Gates, nükleer enerji alanında ne yapmak istiyor? Gerçekten yenilikçi bir teknoloji mi geliştiriliyor, yoksa bir diğer hype ile mi karşı karşıyayız? Nükleer enerji gerçekten güvenli bir hale gelebilir mi?

İkinci bülten yayımlandığında haberdar olmak için hemen abonelik yaptırabilirsiniz.

Diğer 8.367 aboneye katılın

Tüm bülten ve blog arşivi için tıklayın ➔