Son bülteni okudunuz mu?


Mühendishane bültenlerinde detaylı ve kapsamlı şirket analizleri yapacağız.

Çünkü bir teknolojinin gücü ve başarısı sadece teknikle açıklanamaz.

Bir teknolojinin kabul görüp yaygınlaşabilmesi için teknolojiyi üreten şirketin birçok konuda doğru karar alabilmesi gerekir: Teknolojinin kullanıcıya nasıl sunulduğu, sınırlarının nasıl tasarlandığı, nasıl bir tedarik kurgusuyla üretildiği, nasıl pazarlandığı gibi birçok karar, teknolojinin kimliğini şekillendirir. Aynı teknik altyapı üzerine inşa edilen iki teknoloji birbirinden apayrı nitelikler sergileyebilir: Biri hiçbir varlık gösteremezken, bir diğeri büyük bir başarıya dönüşebilir. Biz mühendislik eğitiminde işin bu tarafını gözden kaçırıyoruz: Teknoloji sadece teknikten ibaret değildir.

Diğer 8.422 aboneye katılın
Kuvvetli bir teknik altyapısı olan Google Glass, piyasa gerçekleriyle temas eder etmez yok olan teknolojilere güzel bir örnektir.

Abone olun!

Her bültende günümüzün önemli bir teknolojisini bir şirket üzerinden derinlemesine analiz edecek ve kendi meslek hayatımıza aktarabileceğimiz mesajları gün yüzüne çıkaracağız. Bültenler yayımlandığında bir bildirim almak için e-posta aboneliği yaptırabilirsiniz.

Diğer 8.422 aboneye katılın


Bir sonraki bülten

Bir içecek firması, Mercedes ve Ferrari gibi otomotiv devlerinin içinde olduğu bir yarışı nasıl domine edebilir?

Eğer konu teknik ve mühendislik ise, böyle bir ihtimalin söz konusu dahi olmaması gerekirdi. Ama realite öyle değil. Bültenlerin ana teması olan, mühendisliğin içinde teknikten çok daha fazlası olduğunu görmek adına incelemesi ilginç bir örnek: Red Bull Racing bir sonraki bültenin konusu olacak.

Üçüncü bülten yayımlandığında haberdar olmak için hemen abonelik yaptırabilirsiniz.

Diğer 8.422 aboneye katılın

Tüm bülten ve blog arşivi için tıklayın ➔