SSS

Mühendishane  |  Kaynakça  |  SSS  |  Kullanım şartları  |  İletişim

Mühendishane içeriğinin kapsamı nedir?

Mühendishane projesine ilk başladığım zaman, aklımda malzeme mühendisliği ve yeni üretim teknolojileri üzerine bir blog yaratma fikri vardı. İlerleyen zamanlarda eklenen ders videoları ve tartışma platformu gibi farklı içeriklerle bu proje klasik bir blog olmaktan çıkıp, ufak bir eğitim platformu halini almaya başladı. Bu projenin ilerleyen zamanlarda malzeme mühendisliği ve üretim teknolojileri ekseninde kitap, kariyer tavsiyeleri, podcast gibi farklı içerikler de sunan, kapsamlı bir eğitim platformu olarak yoluna devam etmesini planlıyorum.

Bu projenin bir uzantısı olarak 2015 senesinin başında başlayan Dökümhane Akademi projesini incelemek isterseniz, bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.


Mühendishane içeriğinin seviyesi nedir?

Mühendishane’nin iki farklı temel amacı var: Eğitim içeriğinin amacı, öğrenmek istediğiniz konulara kolay bir giriş yapabilmenizi sağlamaktır. Mühendishane’de yer alan içerik, size konunun genel kapsamını gösterecek, konuyu günlük hayatınızla ilişkilendirebileceğiniz bir çerçeveye oturtmanıza yardımcı olacak, konuların matematiksel tarifi içinde kaybolmadan önce konu üzerinde nasıl düşünmeniz gerektiğini anlamınıza yardımcı olacak şekilde ve seviyede hazırlanıyor.

Bunun yanında hem blog yazıları üzerinden, hem de sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanan diğer içerikler ile genç mühendislere ve mühendis adaylarına iş dünyası ve üretim teknolojilerinin geleceği üzerine bilgiler sunmayı, bir nebze olsun vizyonlarını genişletebilmeyi hedefliyor.


Mühendishane içeriğini kim hazırlıyor?

Sitede yer alan tüm içerik benim tarafımdan (Arda Çetin), tamamıyla özgün olarak ve başka bir kaynaktan kopyalanmadan hazırlanıyor. Geçmişim ve bugünlerde neler yaptığım hakkında bilgi isterseniz LinkedIn profilime göz atabilirsiniz.


Mühendishane içeriğini nasıl kullanabilirim?

Mühendishane içeriği CC BY-NC-SA 3.0 lisansı ile lisanslandı. Bu lisans uyarınca Mühendishane içeriğini, içeriği Mühendishane’den aldığınızı açıkca belirtmek kaydıyla ve belgeleme lisansının gerekliliklerine sadık kalarak paylaşabilirsiniz. Mühendishane’de yer alan içeriğin ticari amaçlarla kullanılmasına izin verilmez. Ayrıntılı bilgi için kullanım şartlarına göz atmanızı tavsiye ederim.


İçerikte bir hata buldum. Ne yapmalıyım?

Mühendishane içeriğinde bir hata bulduğunuzu düşünüyorsanız, hatadan emin olmasanız bile, sadece kuşkunuzu dile getirmek için dahi olsa bana haber vermenizi rica ediyorum. Mühendishane içeriğinin sizin katkılarınız ve desteğiniz sayesinde doğru ve güvenilir kalmasını ümit ediyorum.

Hata bildirmek için, hatalı olduğunu düşünüğünüz video, uygulama ya da makalenin başlığını da belirterek, iletişim sayfasındaki form aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz.


Creative Commons Lisansı nedir?

Creative Commons, fikri mülkiyet konusunda esnekliği ve paylaşım kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan bir organizasyondur. Yaratıcı eser sahiplerinin ürettikleri eserleri paylaşabilecekleri, özel hazırlanmış telif lisansı sözleşmeleri sunan Creative Commons, eser sahiplerine telif haklarından tamamen feragat etmeden eserlerini paylaşıma açma imkanı vermektedir.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s